Per aspera ad astra!

На кафедрі постійно успішно функціонує студентський науковий гурток у складі 10-15 активних членів. Основними напрямками роботи гуртка є такі: теоретичний (заслуховування наукових повідомлень і рефератів, результатів студентських робіт, доповіді на студентських конференціях), практичний (обходи, клінічний розбір хворих, освоєння практичних навичок, нових методів діагностики та лікування). Студенти-гуртківці із задоволенням виступають на студентських наукових конференціях й міжнародних медичних конгресах студентів і молодих учених на всеукраїнських i мiжнародних конференцiях. Гурток функціонує під пильним контролем і за повного сприяння зав. каф. д.мед.н. Цвяха А.І.

Засідання гуртка відбуватимуться на кафедрі один раз на місяць при присутності керівника гуртка на базі травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні.

Куратор наукового гуртка доц. Сморщок Ю.С. проводить заняття з приводу лікування відкритих переломів за допомогою вакумної терапії (2022 рік)

Тернопільська університетська лікарня (2021 рік)

Куратор наукового гуртка доц. Сморщок Ю.С. проводить заняття з приводу преломів стегнової кістки (2021 рік)

Студенти наукового гуртка відпрацьовують методику постановки АЗФ на передпліччя (2021 рік)

Студенти наукового гуртка відпрацьовують методику фіксації шилоподібного відростка ліктьової кістки (2021 рік)

Перше організаційне засідання студентського наукового гуртка у 2020/2021 навчальному році відбулося 15 вересня 2020 року он - лайн. Під час засідання проведено реєстрацію членів наукового гуртка, обрано старосту СНГ - студента 3 групи 6 курсу. Куратор гуртка доц. Сморщок Ю.С. прочитав лекцію « Принципи обстеження хворого з ортопедо- травматологічною патологією».

Продовжується вивчення нових методів діагностики та лікування хворих з ортопедо - травматологічними патологіями.

На базі Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського відбувся «24-ий Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених». Студенти-гуртківці та викладачі кафедри медичної біології взяли активну участь у роботі секційного засідання « Травматологія і ортопедія» (2020 рік)

Свою спільну наукову роботу представили студенти V курсу медичного факультету Ковальчук Юлія і Сморщок Ростислав. Виступ студентки Ковальчук Юлії з доповіддю «Тактика сучасного хірургічного лікування закритих чернз – та міжвертлюгових переломів стегнової кістки у пацієнтів похилого віку» (науковий керівник: канд.мед. наук, доц. Сморщок Ю. С.) викликав справжнє захоплення та велику кількість запитань від членів журі та слухачів секції. Доповідь отримала II призове місце (2020 рік)

Окрім засідань наукового гуртка у межах кафедри, студенти-гуртківці активно проводять роботу дослідницько-наукових груп у Тернопільських загальноосвітніх навчальних закладах. Зокрема, впродовж квітня-травня 2019 року студенти – гуртківці проводили бесіди з учнями шкіл та дитячих садочків м. Тернополя з метою поширення інформації про небезпеку дорожньо – транспортного та побутового травматизму. Зустріч із учнями відбувалась в рамках тижня знань з основ безпеки життєдіяльності. Класні керівники та вчителі шкіл висловили щиру подяку студентам за цікаву, а головне, надзвичайно важливу бесіду.

Студенти разом з куратором наукового гуртка біля ліжка хворої з переломом ноги . І не просто стоять, а допомагають (2019 рік)

Староста наукового гуртка студент 5 курсу (2018 рік)

Керівник наукового гуртка доц. Сморщок Ю.С. (2018 рік)

Перше організаційне засідання студентського наукового гуртка у 2018/2019 навчальному році відбулося 15 вересня 2018 року. Під час засідання проведено реєстрацію членів наукового гуртка, обрано старосту СНГ - студента 3 групи 5 курсу. Куратор гуртка доц. Сморщок Ю.С. прочитав лекцію « Принципи обстеження хворого з ортопедо- травматологічною патологією».

Продовжується вивчення нових методів діагностики та лікування хворих з ортопедо - травматологічними патологіями.

Куратор гуртка доц. Ю.С. Сморщок разом з гуртківцями активізує хворого з переломом стегна після проведено хірургічного лікування (2018 рік)

Студенти - гуртківці обговорюю діагностику та подальшу тактику лікування пацієнтів, яких оглядали під час обходу у відділенні (2018 рік)

Студенти – гуртківці на обході у відділенні травматології та ортопедії оглядають хворого із закритим переломом середньої третини лівого стегна, який був прооперований за допомогою закритої репозиції і постановки апарату зовнішньої фіксації Елізарова разом із куратором (2018 рік)

Студенти наукового гуртка вивчають методику гіпсової іммобілізації кінцівок та самостійно під контролем куратора гуртка виконують накладання задньої гіпсової лонгети на правий гомілково - ступневий суглоб (2017 рік)