Кафедра травматології та ортопедії з військово-польовою хірургією

Department of Traumatology, Orthopedics and Military Surgery

Кафедра «Травматології та ортопедії» Тернопільського державного медичного інституту була створена 31 серпня 1970 року. Клінічною базою кафедри є відділення травматології, анестезіології і реанімації Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги, відділення ортопедії і травматології та відділення анестезіології і інтенсивної терапії КЗ ТОР "Тернопільська університетська лікарня" з загальним ліжковим фондом – 162 ліжка.

Колектив кафедри проводить комплексні наукові дослідження з проблем політравми та найбільш актуальних питань ортопедії та травматології, де домінували пошук, розробка та клінічне впровадження нових методів та засобів остеосинтезу, а також ієрархічності виконання оперативних втручань при політравмі. За роки існування кафедри та курсу опубліковано понад 400 наукових праць, отримано 186 авторських свідоцтв та патентів, 89 раціоналізаторських пропозицій, підготовлено 4 докторських та 5 кандидатських дисертацій.

Працівники кафедри несуть ургентні чергування по області в складі хірургічних бригад обласного відділення екстреної медичної допомоги.

На клінічних базах працівники кафедри виконують складні оперативні втручання на опорно-руховому апараті при травмах, їх наслідках і при захворюваннях. Виконуються сучасні види остеосинтезу кісток кінцівок і тазу, ендопротезування суглобів, артроскопічні операції, відновні, реконструкційні і пластичні операції при пошкодженнях кінцівок, мікрохірургічні операції при травмах кисті.

Працівники кафедри активні учасники вітчизняних і зарубіжних наукових з’їздів, конференцій, конгресів. Кафедра співпрацює з клініками США, Польщі, Німеччини та Туреччини.

Адреса м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 2.

Тел.: (0352) 250647, 525350

Адреса м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1.

Address: Shpytalna Steet, 2, Ternopil, 46001.

Department of Orthopedics and traumatology of military surgery, Ternopil Municipal Emergency Hospital

Address: Clinichna Steet, 1, Ternopil, 46001.

Department of Orthopedics and traumatology of military surgery, Municipal health care "Ternopil University Hospital"