Інститут кураторівПодорожуючи іншими країнами людина часто забуває про розташовані поруч рідні місця. Щоб виправити цю помилку колектив кафедри травматолгії та ортопедії з військово-польовою хірургією разом з студентами кураторських груп 5-го курсу вирушили у подорож до старовинного Кременця.

Першою зупинкою на нашому шляху став памятник мамонту рештки якого були знайдені біля смт. Вишнівець.

Далі подорож продовжувалась. Наш екскурсійний автобус підїхав до ландшафтного парку „Кременецькі гори”. Тепла погода, квітучі трави, запах хвої та молодої зелені, дорога через сосновий ліс виявилась легкою та приємною і ми  вже стоїмо біля залишків фортеці на Замковій горі.

Замкова гора – це символ старовинного Кременця. Руїни замка занесені у державний реєстр памятників архітектури.

 

Прогулянка по стежці навколо фортеці відкриває дивовижний краєвид на стародавнє місто, а сонячна погода дозволяє побачити навіть Почаївську Лавру.


Дубненський замок

 Замок побудований у 1492 році, протягом століть жодного разу не був захоплений, оскільки був міцно укріплений 73 гарматами, природно – річкою Іквою з її багатокілометровими заплавами та рвом навколо замку. Замковий ансамбль складається з надвратного корпусу (XV ст.) та двох палаців - палацу князів Острозьких (XVI ст.) і палацу князів Любомирських (XVIII ст.).


Тараканівський форт

Форт XIX століття розташований у селі Тараканів Дубенського району Рівненської області, який  приваблює туристів з усієї України. Головним ідеологом будівництва був герой оборони Севастополя, військовий інженер-фортифікатор генерал-ад'ютант Едуард Тотлебен. Для  спорудження фортеці окрім каменю та цегли вперше був використаний новітній на той час матеріал — бетон.

Через тунель головного входу ми потрапили всередину форту та були вражені величчю цієї споруди.Comments